neděle 10. května 2015

Laky měsíce - duben


Vynechala jsem pár týdnů a doufám, že se mi dneškem podaří se k blogu vrátit. Nepřestal mě bavit, a ani mi nedošla inspirace. Jenom jsem nastoupila do nové práce a to přechodné období mi dává zabrat, a tak už mi nezbyla moc energie na psaní. Po měsíci a týdnu a dvou prodloužených víkendech (myslím si, že třídenní víkendy jsou perfektní a měly by se legalizovat) se ale snad pomalu vracím k normálnímu životu. Takže zkusím dohnat zanedbané pravidelné rubriky a prvním bude článek o lacích měsíce duben.

English summary: I dissapeared for a while, but I hope that I am back now, with today's post. I haven't lost my interest in the blog, it is just that I have a new job and the transition period took all my energy away. It's been almost a month and a half now, and with two long weekends (which should be legalized since it is absolutely awesome to have 3 days off) my life is slowly getting back to normal, I hope. So today I am bringing here my April nail polishes. First was Astor Laque Deluxe Black Cherry, a great dark cherry color, which doesn't look black even in the shadow. It lasts 3 days on my nails and then begins to make tiny chips on the edges. After Astor my April belonged to Essie. First was Watermelon, such a pain to take a true to reality photo. It's a great almost neon reddish pink color, perfect for the summer. Wicked is almost black red, it's not black though and is not that sharp. After that I had gel nail polish for two weeks, great stuff, but will be available in the Czech republic in a couple of months, so no photo for now. Ballet Slippers is an iconic polish from Essie. It was created in 1982 and Queen Elisabeth II asked Essie to send her a bottle in 1989. And they say that she's never worn anything else on her nails since then :) I fell in love with this color, is subtle, elegant and makes my fingers look so long. Lapiz of Luxury is the worst color ever to shoot. It looks blue everywhere on promos, internet and on my photo as well. But it is NOT. It's a nice lilac color, very springy, but it is not blue at all. All Essie nail polishes last only 2 days on me unfortunately, but my nails are not in the best shape right now and I believe that they last longer on a bit less thin nails. I love the colors anyway :)


Duben se u mě nesl ve znamení laků Essie, mezi které se na začátku měsíce nějakou náhodou dostal Astor Laque Deluxe 570 Black Cherry. Krásná barva takových těch velkých masitých třešní, která ani ve stínu nevypadá černě. Drží slušně tak 3 dny, pak se začíná decentně odírat z konečků nehtů.

Trochu nepovedená fotka Essie Watermelon, ta barva vůbec nešla zachytit. Ve skutečnosti to je skoro neonová růžovočervená barva, perfektní na léto. Lak je skvělé pigmentovaný, skoro by stačila jedna vrstva, drží na mě standardně jako všechny Essie dva dny. 
Essie Wicked vypadá jak v lahvičce, tak i na nehtech skoro černý, ale přeci jenom černá to není, nepůsobí tak ostře a určitě se dá lépe propašovat do dress-codu. První vrstva hrozně flekatí, druhá to srovná. Výdrž 2 dny. Jo, a hrozně zrádný na odlakování, je hodně pigmentovaný a ta barva se rozmaže všude po prstech.
Po Wicked jsem dostala náladu na něco jemnějšího a sáhla po klasice od Essie - Ballet Slippers. Lak, vytvořený už v roce 1982 a který od Essie objednala samotná Alžběta II. a údajně je to jediný lak, který britská královna kdy nosila. Ja jsem si ho taky zamilovala, pěkná světle růžová barva, lichotí barvě rukou a dělá krásně dlouhé prsty. 
A posledním lakem v dubnu se stal Essie Lapiz of Luxury. Hrozně zrádná barva. Na všech fotkách na internetu, včetně té mé, je modrý. Ale ve skutečnosti je šeříkový. Hrozně hezká barva, moc se hodí na jaro, ale nenechte se zmást až si jí budete kupovat, modrá není ani omylem.

A to je všechno. Dva týdny v dubnu jsem měla gelový lak, který jsem nevyfotila, protože se v Čechách zatím nedá pořídit. A pak jsem si dala pauzu, protože mi úplně nevycházel čas na lakování. Musím se do toho zase pustit, abych měla o čem psát na začátku června :) 

1 komentář:

  1. Ten od Astoru mám v plánu si koupit, ta barva je úžasná. Jsem zvědavá na tu výdrž, když tobě vydržel neporušený 3 dny. :)

    OdpovědětVymazat