úterý 24. března 2015

Testování krémů na ruce - Hand Chemistry, Neutrogena, L'Occitane a Bepanten


Včera byl první jarní den, a zdá se, že nejhorší (=zima) je za námi. Ale právě teď nastává takové to zrádné období, kdy pokožka dost trpí. Na rukavice už je přes den moc teplo, ale ráno je pořád ještě jenom něco málo nad nulou, ale komu by se chtělo tahat s zimní výbavou, když už je venku jaro. Čím ruce ochránit a čím je zachránit, aneb moje současná čtveřice krémů na ruce.

English Summary: Now is the worst time of the year, when winter seems to be over, days are getting warmer, but mornings a still just a little bit above zero. Who wants to care gloves in spring? Nobody, but my hands don't like this attitude at all. Here are my 4 hand creams I am using right now to keep my hands happy :) L'Occitane is really not worth much. The smell is nice, it absorbs quickly, but in the morning my hands are not very much hydrated and I have to moisturize them again after I clean my face. It's worth it for me for the price tag. Neutrogena in travel version is my purse cream. It absorbs quickly and keeps my hands kind-a soft on the go. I don't expect and get much from it, but since I only need it from time to time it doesn't matter much. Hand Chemistry is from the November LP Beauty Box. It is pretty good, keeps my hands in really good condition even during colder winter days, lasts very long and smells nicely. It is just that the smell is pretty intense and I can't use it as my night stand cream because I can't sleep because of intense smells. But otherwise a great product, a bit higher price, but lasts forever. Bepanten Care Mast is a greasy heavy panthenol cream. But it absorbs in 3 minutes, I use it at work and don't have any problems with greasy mouse or keyboard. It does miracles even if your skin is super dry and rough. It is originally made for babies and for their moms' nipples, so you can imagine the level of healing required. It keeps my hands moisturized and protected, heals the cracks I sometimes get from our super aggressive soap and protects from further damage. Great deal for a very moderate price. 


1. Na nočním stolku - L'Occitane krém na ruce s bambuckým máslem. Ačkoliv se tomu říká balzám, je to jenom trochu více hutný krém na ruce. Hezky voní, dobře se vstřebává, neteče, nezanechává mastný film, má výbornou kovovou tubu, ze které se dá vymačkat do poslední kapky. Ale není to žádný spasitel a zázrak, který ruce přivede zpátky k životu poté, co je venčíte bez rukavic v mínus pěti nebo umýváte okna bez gumové ochrany. Je to dobrý krém na ruce třeba do práce před počítač. Já ho mám aktuálně na nočním stolku, ale ráno po umytí obličeje a vyčištění zubů mám ruce zas pekelně suché, takže mi nestačí a znovu si ho nepořídím. Za 600 korun mi to přijde trochu málo muziky. 
Hodnocení 4/10

2. V kabelce - Neutrogena Hand Cream Concentrated. Neutrogena krém na ruce, kabelkový, který má za cíl ruce udržet ve snesitelné kondici za pochodu, než se dostanu k něčemu pořádnému. Kromě glycerínu a další chemie neobsahuje nic moc vyživujícího a prospěšného, nečekám od něho žádné zázraky. Dokáže ruce zaplácnout po umytí pochybným mýdlem na záchodě v hospodě, a udržet je jakž takž jemné během několikadenního výletu mimo domov. Do kabelky ujde, plnou verzi bych si asi nekoupila, nevidím tam žádnou přidanou hodnotu, i když cena je přijatelná, okolo 100,- v drogérii za plné balení.
Hodnocení 5/10

3. V práci - Hand Chemistry Intense Youth Complex. Krém na ruce z listopadového LF Beauty Boxu. Na to, že ho používám od prosince, a je ho jenom 30 ml, musím mu uznat solidní výdrž. Je ho potřeba hrozně málo, výborně se vstřebává, voní nasládle příjemně. Pro někoho může být vůně trochu moc intenzivní, zrovna u mě to je důvod k tomu, že žije na stole v práci a ne na nočním stolku doma. Před spaním takhle intenzivní vůně nemám ráda, ruší mě. Neumím posoudit jeho anti-age účinky, ale může být dost dobrý na pigmentové skvrny. Já měla na rukou pihy od sluníčka a už je nemám. Dost dobře ruce vyživí, v nejhorší zimě, kdy venku mrzlo a uvnitř prala naplno klimatizace ho stačila o něco silnější vrstva a ruce byly jako nové. Cena za 30 ml je 9 euro. Trochu dost, ale zas fakt vydrží dlouho. 
Hodnocení 7/10

4. V práci - Bepanten Care mast. Takový trochu hardcore pro ruce :) Já nevím, co nám uklízečky nalévají do dávkovačů na mýdlo, ale musí to být minimálně jar, nebo savo, nebo nějaká kyselina, která ruce totálně rozežere. Když je venku teplo, zvládnu to tak nějak s normálními krémy, ale když je navíc zima, tak to už reanimaci suché kůže nezvládá vůbec nic. Bepanten je sice mastnější, ale po nanesení na lehce vlhké ruce (ne mokré, ale utřu skoro dosucha a hned nanáším) se vstřebá během dvou-třech minut tak, že už můžu šudlat mýškou a psát a nezamastit klávesnici. Pokožku regeneruje, dokonce i popraskaná místa zahojí během jednoho dne. Ještě několik mytí rukou pak cítím, že na rukou mám takový film, přes který se náš jar, či co to je, nedostane. Takže super zachránce, balení 30 ml stojí 120 korun, vydrželo mi rok a ještě dost zbývá. 
Hodnocení 9/10

2 komentáře: