pátek 13. března 2015

Make Up For Ever Eye Prime


Konečně je tady pátek. Vyrážíte někam za písničkou? Pak to chce kvalitní líčení, které přežije slzy ze smíchu s kamarádkami v baru, tance v přeplněném klubu až do rána a procházky u Vltavy za východu slunce. To určitě nepůjde bez kvalitní báze pod oční stíny. Jednu takovou vám dnes představím. 

English Summary: I've been a true fan of Urban Decay for a really long time. It was good and there were not that many substitutes out there to try. But lately a lot of brands started selling eye primers and I've decided to cheat on UD with something new in a search for perfection :) My first try was Make Up For Ever Eye Prime and I must say that I don't regret switching. The price is similar, but MUFE is more silky, applies better, holds eyeshadow as good as UD and doesn't dry out my eyelids as UD used to do. What else to wish for? 


Používám bázi pod oční stíny asi tak 7 nebo 8 let a za tu dobu jsem stihla vyzkoušet snad jenom 3. Artdeco jsem měla dvakrát, nic moc jiného tenkrát nebylo, a na dražší jsem neměla. Pak přišla kultovní Urban Decay Primer Potion která mi vydržela aspoň dva roky, a kterou jsem měla taky dvakrát a pak ještě v miniatuře. A pak se s nimi roztrhnul pytel. Každá značka si asi řekla, že kdo ještě nevydal bázi jakoby nebyl. Takže konečně je z čeho si vybrat, i kvalitativně totiž je dnes na trhu spousta povedených produktů. Takže jsem podvedla UD. A začala jsem u MUFE.

Cenově vyjde Make Up For Ever Eye Prime skoro stejně jako UD, okolo šesti-sedmi stovek, objem produktu jsem neporovnávala, ona báze pod oční stíny vydrží fakt věčnost, takže gram sem gram tam. MUFE má příjemný jemný aplikátor, kterým si bázi nanáším na víčko a pak ještě prstem rozetřu. 

Konzistence je trochu silikonová, příjemná, lehká, neteče a dobře se roztírá. UD je hutnější a víčko se pod nim trochu táhne, MUFE je taková hedvábná a příjemnější. UD taky trochu lepí, MUFE ne. Barvu má tělovou, ale po rozetření na víčku je průhledná, barvu víčka nesjednotí. 


Vlastnosti jsou perfektní. V podstatě dostanete všechno, co poskytuje UD Primer Potion, akorát s příjemnější vůní a pocitem na víčkách. UC mi je trochu vysušoval, měla jsem nutkání se po odlíčení pořádně namazat krémem na víčkách. Po MUFE takový pocit nemám, je mnohem více komfortní. Plus se MUFE líp nanáší, snadněji "klouže" po víčku a nenatahuje ho. 

Oční stíny se s Eye Prime nanáší snadno a mají více intenzivní barvu. UD je v tomto silnější, ale na denní líčení to je pro mě spíše negativum, protože s UD se mi často stalo, že tmavší barvy se hůř aplikovaly rovnoměrně a hranice se hůř blendovaly (jak se to řekne česky?). s MUFE je barva o chlup méně intenzivní, ale zase se s většinou stínů mnohem líp pracuje. Výdrž je perfektní. Jak s UD, tak s MUFE mi stíny vydrží klidně i 24 hodiny, zcela běžně se líčím v 7 ráno a odličuju v 11 večer a líčení vypadá perfektně jako nové.  
Tady jsem nanesla staré Chanel stíny, které se opravdu nemůžou chlubit dobrou pigmentací. Ten intenzivní pruh uprostřed, obzvláště viditelný u zlaté barvy, je místo, kam jsem pod stíny nanesla Eye Prime. 

Závěr: Promiň Urban Decay, našla jsem si lepší :)  

10/10

2 komentáře: