sobota 21. února 2015

Must-have: Gehwol Fusskraft Blau - recenze

Dnes tu mám článek o něco méně romantickém, ale o to více důležitém kosmetickém produktu - krému na nohy. Pro někoho možná zanedbatelný, pro mě to je naprostý must-have, bez kterého se neobejdu, který si beru s sebou na každou cestu a je povinnou součástí mé každodenní rutiny - Gehwol Fusskraft Blau.

English Summary: Gehwol is the best manufacturer of pedicure products. Fusskraft Blau (or Footcream Blue for English market) is my must-have foot cream for winter. It is very moisturizing and nourishing, but not greasy and it absorbs very quickly. It helps keep my feet soft after pedicure and prevent appearance of calluses. It also helps prevent upleasant smell after long days in shoes and keep the feet fresh. I prefer other ranges for warmer seasons, but this is definitely the best cream for cold days for me. 

Proč je pro mě krém na nohy tak zásadní? Mám citlivou pokožku nohou - snadno se mi dělají puchýře a otlačeniny. Pokožku na celém těle mám suchou a chodidla nejsou výjimkou, navíc se na chodidlech dělají zatvrdlá místa. Nosím hodně často boty naboso, bez ponožky a potřebuju mít jistotu, že se mi chodidla zbytečně nepotí a nezapáchají. Svěžest je samozřejmě další opravdu hodně důležitá věc. No a letní otevřená obuv, chci do ní mít pěkně upravené nohy. A to všechno dokáže dobrý krém obstarat a zařídit.

Gehwol je německá značka a je naprostou špičkou v produktech pro péči o nohy. V ČR se dá snadno sehnat online nebo na kosmetických veletrzích. V Holandsku jsem ji kupovala běžně v drogérii, v Německu jsem na ní nenatrefila, což by bylo dost divné u německé značky, tak snad se tam dají někde koupit a jenom já měla smůlu :) Cenově se pohybuje o něco málo výše než běžný drogerkový Scholl, okolo dvou stovek za krém, který mě osobně vydrží několik měsíců. 

A teď už k samotnému krému. Tento krém - Fusskraft Blau je určen pro ošetření suché a drsné pokožky nohou, je zvlhčující a osvěžující. Má zabránit vzniku zápachu, infekcí, hydratuje a vyživuje. A pro mě to je nejlepší zimní krém na nohy. Není mastný, vstřebává se opravdu rychle. Většinou si po sprše jako první mažu právě chodidla a než si nanesu krém na tělo a třeba vyčistím zuby, tak už je Gehwol vstřebaný a nenechávám mastné stopy na podlaze. Krém skvělé hydratuje a je více výživný než jiné řady (třeba Fusskraft Grun), a díky tomu mi s ním vydrží pokožka na chodidlech déle jemná po odstranění ztvrdlé kůže. 

Krém zajišťuje ochranu proti zápachu, po celém dnů chození s tím nemám sebemenší problém. Pro lidi, který se zápachem mají problémy jsou určeny jiné řady od Gehwol, tento krém není primárně zaměřen na deodoraci. Ale pro "normální lidi" bohatě stačí k udržení svěžesti a zápach se neobjevuje většinou ani po sportu nebo dni stráveným v zavřených botech v teplé místnosti. Navíc krém trochu ulevuje unaveným nohám, je příjemné ho používat na konci dne, hlavně když jsem musela hodně chodit. 

Závěr: Gehwol je jediná značka přípravků péče o chodidla, která nikdy nezklamala, považuji jí za nejlepší vůbec. A Gehwol Fusskraft Blau je můj must-have pro zimní období, splňuje všechno, co slibuje, a co od krému očekávám. Je dostatečně výživný, hydratační, deodorační, osvěžuje a pomáhá udržovat chodidla v perfektním stavu. A taky určitě udělám srovnání s jinými řadami od Gehwol, každá má něco do sebe a hodí se pro široký spektrum příležitostí. 


Žádné komentáře:

Okomentovat