pondělí 2. února 2015

BaByliss New Big Hair recenze


English Summary: BaByliss New Big Hair is one of the Christmas gifts I had on my wishlist. And I am very glad I received this one. This is a styler with rotating brush, ionic conditioning and 3 temperature regimes. One with cold air and no rotation, one with warm and slower rotation, and one hot with faster rotation. I style my fine hair with warm one, haven't got used to the super-fast rotation of the hot setting, although I prefer to style my hair faster with warmer stylers, I think I cause less damage to my hair this way. 

Styling is very easy with this styler, I've got used to the weight of it very fast, and it somehow makes me hold it in the right angle to my head for more beautiful result, and it holds for two days instead of just one with my normal brush. The only negative I can think of is the ionic technology. It's not as effective as promised, my hair catches static electricity more than with my usual hair dryer and brush which annoys me, since it is winter here in Europe and static electricity is everywhere and BaByliss makes it even worse. Even if I use anti-static styling spray. But overall impression is positive, this is an easy-to-use and effective gadget, good for everyday use.


Kulmofén nebo jak se oficiálně říká tomuto typu přístrojů jsem chtěla vyzkoušet už dlouho. Ale nevěděla jsem, jestli to je to, co potřebuju, s fénem a kulatým kartáčem to umím dobře a připadalo mi to zbytečné. Pak ale přišel nepříliš povedený střih, který jsem si musela po každém umytí důkladně foukat a nejhorší na tom bylo to, že nevydržel do druhého dne, po vyspání po pěkném vyfoukaném tvaru nezbylo nic. Tak jsem si načetla recenze na různé stylery a vybrala si samozřejmě ten, který zatím není dostupný v ČR :) Dostala jsem ho k Vánocům a jsem moc ráda, že ho mám, ačkoliv má své mouchy.

BaByliss New Big Hair mi přijel z UK, takže má standardní britskou koncovku, ke které tady musíte dokoupit přechodník za pár korun. Samotný kartáč má plastový chránič, který taky dobře funguje jako narovnávač štětin, které se mi občas podaří ohnout když ho blbě položím po vyfoukání. Dole na obrázku vpravo je vidět zadek přístroje, který se dá rozebrat a bezpečně vyčistit. A taky rotační kabel, který nezavazí, když přístroj přehazuju z ruky do ruky nebo s ním točím na různé strany. 

Průměr hlavice je 50 mm. Na dlouhé vlasy to je podle mě perfektní velikost, vytvoří pěkný objem. Hlavice je keramická a štětiny jsou nakombinované umělé a přírodní. Styler se zdá být na první pohled velký, ale mě padne do ruky dobře. Už po pár použitích jsem si zvykla a nemám problém poslepu trefit správné tlačítko. Pod samotnou rotační hlavici jsou dvě tlačítka na rotaci oběma směry Níže na rukojeti jsou tlačítka pro zapnutí styleru a volbu foukací teploty. Talčíka jsou dobře umístěná, ještě se mi nepodařilo omylem přístroj při foukání vypnout. 

BaByliss má 3 teplotní režimy - studený vzduch, u kterého hlavice nerotuje, teplý s pomalou rotací a horký s rychlou. Tohle mi nepřijde jako moc šťastná volba. Chtěla bych foukat vlasy kratší dobu horkým vzduchem, ale ta rotace je moc rychlá, nemůžu si na ní vůbec zvyknout. Teplý vzduch je OK, ale zase by se hodilo po vyfoukání teplým vzduchem pramen vlasů zchladit, ale když přepnu na studený vzduch, hlavice se netočí a dlouhé vlasy navinuté na hlavici neodmotám. Ve výsledku používám jenom teplý vzduch a dva ostatní režimy jsou k ničemu.

Styling jako takový ale je hodně jednoduchý. BaByliss dobře padne do ruky a pomáhá tak nějak přirozeně ho držet ve správném úhlu k hlavě tak, že vlasy se stylují správným směrem. Trvá mi to s ním pořád ještě o několik minut déle, než s běžným kartáčem, ale zas s tím jsem hotová za 4 minuty, takže tohle mi zabere tak 10. Nejlepší na něm ale je to, že mi vlasy drží tvar i druhý den. Nevím, v čem je rozdíl, možná právě v tom, že s nim foukám déle a tím styling lépe zafixuju. Ale je to příjemná změna mít po probuzení na hlavě hezký účes stejný, jako předchozí den. 

Jediná negativní vlastnost, kterou jsem zatím u New Big Hair objevila jsou jeho ionizační vlastnosti. Lítají mi s ním vlasy. Po mém běžném fénu a keramickém kartáči ve vlasech nemám statickou elektřinu do chvíle, než se třeba otřu o syntetickou péřovou bundu . Ale s BaByliss se mi vlasy prostě elektrizují, a to i když používám antistatický ochranný styling. Je to velká škoda. Obzvláště teď v zimě to je hrozně otravné, snad se to zlepší až skončí topná sezóna. 

Závěr: pokud hledáte rotační styler, BaByliss New Big Hair je určitě dobrá volba. Kartáč jako takový nezachytává a neničí vlasy, padne dobře do ruky, styling je rychlý a vydrží déle, má několik teplotních nastavení. Stoji 45 liber a dá se objednat na feelunique.com a dalších e-shopech. Bohužel elektrizuje vlasy, ale nevím, jak jsou na tom jiní, možná na tom bude ve srovnání ještě dobře, to nedokážu posoudit. 

Žádné komentáře:

Okomentovat